Ahoj, jmenuji se Věra Kmecíková a v tomto domově pracuji šestým rokem. Jsem původně konstruktérka, takže jsem si musela doplnit pedagogické vzdělání.
Ahoj, jmenuji se Věra Kmecíková a v tomto domově pracuji šestým rokem. Jsem původně konstruktérka, takže jsem si musela doplnit pedagogické vzdělání.
Hned na začátku jsem byla přiřazena do skupiny, ve které bylo 15 dětí. Měla jsem výbornou kolegyni, která mi na začátku mé práce moc pomohla a naučila mě spoustu věcí. Před čtyřmi lety se situace v domově změnila, prošli jsme náročnou rekonstrukcí a skupiny díky tomu byly upraveny do více skupin s méně dětmi (6 až 8 dětí ve skupině). Také jsem dostala novou kolegyni, se kterou si velmi rozumíme a naše práce nás moc baví. Snažíme se dětem vštěpovat základy slušného chování, osobní hygieny a slušného stolování, vaření, zacházení s penězi a spoustu dalších, pro život důležitých věcí. Máme radost z každého sebemenšího pokroku, který nás motivuje k další práci.
Hraji na kytaru (né moc dobře, ale zato moc ráda), tak když je chvilka času, učím děti nové - veselé písničky.
V neděli 5.2. 2012 se naše 6.skupina rozhodla navštívit zimní stadion v Rumburku.Některé děti tak mohly vyzkoušet nové brusle, které dostaly k vánocům.
V pátek 03.02.2012, kdy děti měli jednodenní volno po pololetním vysvědčení jsme se po domluvě rozhodli vyrazit podívat se do Brtnických skal na přírodní úkaz, zmrzlé rampouchy po plášti pískovcových skal, který je vidět jen v zimním období a za mrazivých dnů.
Dne 03.02.2012 jsme, díky panu Evženu Černému, měli možnost navštívit hokejové utkání mezi mužstvy Verva Litvínov a BK Mladá Boleslav.
V sobotu 4.2. 2012 jsme se na naší skupině připravovali na velký narozeninový den.
I u nás v domově funguje již několikátý rokem keramický kroužek.
V neděli po dobrém obědu a poledním odpočinku jsme si zajeli zaplavat a zaskotačit do Rumburského bazénu.
Ráda bych se Vám touto cestou částečně představila. Jmenuji se Kateřina Volfová. V dětském domově jsem zaměstnaná jako denní vychovatelka od října 2004.
V sobotu 7.února se uskutečnil maturitní ples...
Tuto slunnou sobotu to v Lipové u Šluknova opravdu žilo.
Ahoj, my jsme ze 6. rodinné skupiny a chtěli bychom vás s ní seznámit.
Dne 17. 12. 2008 navštívil náš dětský domov pan Jaroslav Sykáček.
© 2009 Dětský domov Lipová u Šluknova. Všechna práva vyhrazena.