Krásný den.
Jmenuji se Ivana Valíková a v dětském domově pracuji od června 2016. S dětmi a mládeží pracuji od maturity na Gymnáziu v Rumburku, kdy jsem po mateřské začala pracovat jako vychovatelka na internátě. Nejdříve v SOU Zahrady u Rumburka a po té jsem 17 let pracovala na internátě SZdŠ v Rumburku. Průběžně jsem si doplnila vzdělání o Doplňující pedagogické studium a následně ještě Kurz Speciální pedagogiky v programu CCV při UJEP v Ústí nad Labem.
Práce v dětském domově je jiná než na internátě. Nechci říkat, že lepší nebo horší, ale určitě náročnější. Není to jen o zodpovědnosti za svěřené děti, ale i o zodpovědnosti vychovat z dětí samostatné mladé lidi, kteří nebudou v reálném světě ztracené, budou si umět sami poradit s nástrahami a všedními starostmi života. Je to práce časově náročná, důležitá je proto i podpora mé vlastní rodiny. Ale vše se dá zvládnout a skloubit, když je snaha a tolerance. Mám svou práci ráda, doufám, že těmto dětem do života něco dám a to mě naplňuje.
Ve dnech 16. 07. - 26. 07. 2012 se část našich dětí zúčastnila výjezdu do Jizerských hor a to konkrétně na chatu Královka, jež stojí u stejnojmenné vyhlídkové věže, vyčnívající nad Bedřichovem.
František byl úspěšný v semifinále známé mediální soutěže Česko Slovensko má talent, která se bude vysílat od září v TV Prima.
Začátkem června se uskutečnilo v Multifunkční hale GONG v Ostravě, finále České Miss 2018. Mezi TOP 10 nejkrásnějšími dívkami České republiky se stala i naše Lucie Korubová.
© 2009 Dětský domov Lipová u Šluknova. Všechna práva vyhrazena.