Název:

Dětský domov a
Školní jídelna,
Lipová u Šluknova 417,

příspěvková organizace

Adresa a sídlo:

č. p. 417
407 81 Lipová

Spojení:

Telefon: 412 391 322
Fax: 412 391 714
E-mail: ddlip@interdata.cz

Datová schránka:

nnsth8f

Bankovní spojení:

KB Rumburk
1031431/0100
ČSOB
133467114/0300

IČO

00412074
Náhodné obrázky img img
odkaz na naše facebookové stránky
 
Rubrika: Aktuální články

Bedřichov - Červenec 2012

Ve dnech 16. 07. - 26. 07. 2012 se část našich dětí zúčastnila výjezdu do Jizerských hor a to konkrétně na chatu Královka, jež stojí u stejnojmenné vyhlídkové věže, vyčnívající nad Bedřichovem.


Účelem našeho výjezdu nebylo jen zdokonalování se ve specifických druzích sebeobslužné péče, jako je například aplikace chování jednotlivce, skupiny v „cizím“ prostředí, k člověku, skupině lidí, potažmo majetku, ale i činnosti společenskovědní, kdy jsme měli možnost se seznámit s historií samotné rozhledny Královky, jež byla součástí našeho ubytování, dále s libereckou radnicí, která je zmenšenou kopií radnice Vídeňské, poznali jsme liberecké divadlo F.X. Šaldy, kostel sv. Antonína taktéž v Liberci, pro změnu v Jablonci nad Nisou se seznámili s nádhernou vodní nádrží Mšeno, sklářské muzeum Kristiánov, Šámalovu chatu a spousty jiných míst, jež jsme, byť jen krátce, navštívili.

Dále jsme se zaměřili na činnost přírodovědní, kdy pokud jsme zrovna nebyli na výletě v Liberci, či Jablonci nad Nisou, tak si dovolím říci, že to byla vlastně denní činnost dětí, ať už cílená, organizovaná vychovateli, či dobrovolná, kdy se věnovaly zejména sběru borůvek, jež zde byly v míře vrchovaté. Dále jsme také navštívili přírodní rezervaci Nová louka, vodní dílo Josefův důl, jež je zásobárnou vody pro celé Liberecko, naučný Dinopark, kde byla přenádherná expozice našich předků s pravěkými zvířaty. Taktéž jsme absolvovali naučnou stezku, jež vedla z Habartic na rozhlednu Slovanku a to vše za přítomnosti „našich milých motorkářek“, Báry a Kri-Kri.

No a nakonec činnost nejoblíbenější a tou bezesporu je činnost tělovýchovná. Této tématice jsme se věnovali taktéž prakticky denně, rozděleně dle jednotlivých denních činností. Osobně si myslím, že jsme byli v tomto směru velmi aktivní a jako pozitivum bych chtěl vyzdvihnout tu skutečnost, že jakkoliv byli, zejména turistické pochody, náročné, tak jsme nezaznamenali nějakých bolestínských nářků na délku, či náročnost pochodu. Občas se objevilo „oslíkovské“ : „už tam budeme?“, ale jinak se vše odehrávalo v klidu a hlavně se zájmem. Součástí této činnosti budiž i jízda na koních u Prezidentské chaty.

Nedílnou součástí těchto činností je volnočasová aktivita u dětí. V našem případě si myslíme, že byla vyplněna měrou vrchovatou, ve stručnosti bych chtěl jen poznamenat, že jsme navštívili zábavné centrum Babylon v Liberci a v něm Aqua park, Luna park, IQ park, dále Dinopark Liberec, Aqua park v Jablonci nad Nisou, Bobovou dráhu v Janově nad Nisou, jezdili jsme na koních, měli jsme diskotéku, stezku odvahy, noční výstup na rozhlednu Královka a v neposlední řadě volné vycházky s náplní dle uvážení samotných dětí. Je nad slunce jasné, že ne vše, co jsme si naplánovali, nám vyšlo, zejména kvůli nepředvídatelnému počasí, že vše nebylo košér, ale v globále konstatujeme, že se nám zde líbilo a zase někdy výhledově bychom se sem rádi vrátili.

 

Děti a vychovatelé, Bedřichov 2012

 

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 32Aktuality

Nejvíce čtené články

 
 

Ochrana soukromí | XHTML| CSS