Název:

Dětský domov a
Školní jídelna,
Lipová u Šluknova 417,

příspěvková organizace

Adresa a sídlo:

č. p. 417
407 81 Lipová

Spojení:

Telefon: 412 391 322
Fax: 412 391 714
E-mail: ddlip@interdata.cz

Datová schránka:

nnsth8f

Bankovní spojení:

KB Rumburk
1031431/0100
ČSOB
133467114/0300

IČO

00412074
Náhodné obrázky img img
odkaz na naše facebookové stránky
 
Rubrika: Aktuální články

Netradiční besídka

Ve čtvrtek 17. 12. 2020 se uskutečnila první, a pevně věříme, že i poslední, koronavirová besídka bez návštěvníků ve velmi komorním provedení.

 

Po mikulášské nadílce, která první signalizuje nadcházející konec roku, je to pro děti velmi očekávaná, vánoční atmosférou prodchnutá, událost. Jenže tentokrát proběhla pod taktovkou nařízených koronavirových opatření. To jí ovšem na významu nijak neubralo. Tety, strýčkové a děti během odpoledne proměnili strohou tělocvičnu ve slavnostně vyzdobené jeviště pro dětská, pilně připravovaná, vystoupení, kterému dominoval krásný a vkusně nazdobený stromek s hromadou dárků pod ním. Tyto ještě nebyly od Ježíška, ale od dětmi mimořádně oblíbených motorkářů. Tentokrát však nemohli přijet díky omezením osobně, proto vyslali za sebe pouze zástupce v respirátorech.

Před zahájením už by se nervozita a tréma některých účinkujících dala krájet. Kromě programu dětí samotných byly připraveny i rekvizity pro vyzkoušení vánočních zvyků, jako je krájení jablíčka, pouštění skořápkových lodiček aj.

Přišel okamžik zahájení – úvodní slovo měl pan ředitel Leoš Moravec a teta Kačka Volfová, která uvedla první účinkující – sboreček dětského domova. Následovalo vystoupení 7. rodinné skupiny s tanečním číslem, dále Duo David a David (strýček David Brabenec se svým žákem hry na kytaru Davidem Janovičem). Pro „malého“ Davídka to byla premiéra – trémou se mu třásly prstíky i hlas, ale byl statečný, zvládl to a sklidil hurónský aplaus a musel přidávat. Takový úspěch určitě nečekal! Následovalo vtipné vystoupení One Man Show, nebo spíše One Woman Show v podání Alexe o trablích jedné romské ženy.  Po něm/ní přišlo na řadu promítání momentek z letošního roku – z výletů, akcí a výjezdů, kterého se ujal strýček Aleš, jako hlavní promítací technik. Každou fotografii doprovázelo společné nadšení a smích, občas i příhodné komentáře. V závěru besídky následovalo rozdávání dárků. Napětí se zvýšilo vyhlášením tety Katky, že dárky nesmí nikdo během rozdávání rozbalit, toto se provede, až budou všichni obdarováni a na povel. Jenomže dětí i dárečků bylo hodně a touhu po rozbalení musely krotit docela dlouho. Všichni vydrželi, a jakmile se to odstartovalo, zavládlo tělocvičnou obrovské vzrušení, nedočkavé ručičky cupovaly balicí papír na cáry a děti jedno druhému nadšeně ukazovaly své nové poklady. Po krátké volné zábavě se zavelelo a během chvilky byla tělocvična opět jako vždy – čistá a uklizená.

Vir – nevir, děti si svůj večer bezezbytku užily a některé už začaly plánovat, s čím zabodují příští rok. Poděkování patří všem, dětem, motorkářům, personálu, tetám a strýčkům za zorganizování a uskutečnění zážitku, na který budeme společně celý rok vzpomínat.

 Nejvíce čtené články

 
 

Ochrana soukromí | XHTML| CSS