Název:

Dětský domov a
Školní jídelna,
Lipová u Šluknova 417,

příspěvková organizace

Adresa a sídlo:

č. p. 417
407 81 Lipová

Spojení:

Telefon: 412 391 322
Fax: 412 391 714
E-mail: ddlip@interdata.cz

Datová schránka:

nnsth8f

Bankovní spojení:

KB Rumburk
1031431/0100
ČSOB
133467114/0300

IČO

00412074
Náhodné obrázky img img
odkaz na naše facebookové stránky
 
Rubrika: Aktuální články

Pohádkové prázdniny v Habří

Celkově byl pobyt dětí orientován ve stylu pohádkového lesa do táborového prostředí tak, jak ho již známe z loňského roku. Zde děti obdržely i pohádkové cestovní pasy, do kterých jsme před každou pohádkovou cestou dostávali razítka, tak jako každý správný cestovatel při průchodu táborové celnice.
A nyní jsme se mohly vydat s pohádkovou cestovní kanceláří na novou cestu. Formou pohádkového testu si mohly vybrat patrona, který jim po celou dobu pohádkovým lesem pomáhal. Byl to například vodník, drak, čarodějnice a čert.

Důležitou postavou byl i skřítek Habřík, který hned na začátku tábora dětem vysvětlil, že zavítaly do kraje skřítků, víl, vodníků, čarodějnic a ostatních bytostí již podruhé. V loňském roce se nám ale báli ukázat, protože jsme ztvárňovali piráty a oni nás tedy z dálky pouze pozorovali. Nevěděli, zda jsme hodní, nebo zlí. Víla a čarodějnice se nám v loňském roce ukázala a proto všem ostatním v pohádkovém lese sdělily, že jsme hodní a proto se nás nemusí bát. Navíc jsme udělali hodně dobrého, i když jako piráti. Našli jsme živou vodu, domluvili se s podivným, třínohým tvorem a nerozbili mu jeho vejce. Jezernímu zelenému tvoru jsme našli dokonce partnera, rozsoudili věčný spor mezi čerty a anděly a vykonali jsme mnoho dalších dobrých skutků.
A proto, že jsme se v loňském roce tak dobře chovali v lese, nebudili a neplašili jsme pohádkové bytosti odměňují nás nyní svou přítomností.

Stali jsme se tedy hosty a vydali se na dlouhou cestu s pohádkovou kanceláří, kde nás naši patroni provedli pohádkami, ve kterých jsme zažili spoustu dobrodružství.

Na celou dobu pobytu jsme od skřítka Habříka dostali kufřík, který koloval mezi námi po celou dobu pobytu tak, jako s námi vloni koloval lodní deník. Do kufříku jsme každý den vkládali pohlednice, na které jsme malovali to, co jsme během cesty zažili.

Program byl velmi pečlivě předem připraven jak pro hezké počasí, tak pro případnou nepřízeň počasí a hlavně bylo i přihlédnuto na věkové složení skupin.

Dětem se v pohádkovém kraji moc líbilo, mají spoustu hezkých vzpomínek a zážitků.

 Aktuality

Nejvíce čtené články

 
 

Ochrana soukromí | XHTML| CSS