Název:

Dětský domov a
Školní jídelna,
Lipová u Šluknova 417,

příspěvková organizace

Adresa a sídlo:

č. p. 417
407 81 Lipová

Spojení:

Telefon: 412 391 322
Fax: 412 391 714
E-mail: ddlip@interdata.cz

Datová schránka:

nnsth8f

Bankovní spojení:

KB Rumburk
1031431/0100
ČSOB
133467114/0300

IČO

00412074
Náhodné obrázky img img
odkaz na naše facebookové stránky
 
Rubrika: Aktuální články

Výlet dětí ze 7. RS cestou necestou

Člověk míní, život mění. Naplánovali jsme si původně výlet do bazénu a na nákupy, ale nakonec na plné čáře vyhrála možnost návštěvy Mýdlárny Rubens v obci Růžová nedaleko České Kamenice a návštěva pizzerie.

Náš společný den začal tak, že jsme se v sobotu 7. března vydatně nasnídali a vyrazili na cestu. Cesta uběhla zvesela a svižně, protože se děti na výlet těšily. Navigace nás vedla cestou necestou – úzkými silnicemi, lesní i polní cestou. Po příjezdu na místo první, co nás přivítalo, byla krásná vůně mýdel a bylinek. Když jsme si odložili své věci, tak jsme si dali malé občerstvení a hned potom se nás ujaly dvě velice milé zaměstnankyně. Dozvěděli jsme se jak mýdlárna a samotné mýdlo vzniklo, jak se vyrábí, jaké používají bylinky a esence do mýdel a mnoho dalších zajímavostí. Potom přišla na řadu práce pro šikovné dětské ručky. Děti si mohly začít vyrábět tetování do svého ovocného plstěného mýdla. Nápadů bylo spousta a všichni si výrobu tetování náramně užili. Po dokončení si každý sám své mýdlo krásně dárkově zabalil. Všichni jsme si mohli také mimo jiné v mýdlárně vyzkoušet procházku bosky po chodníčku naboso, což děti nadchlo a byla to pro ně nová zkušenost. Projít se v zimě bosky v písku, po šiškách či kamenech… komu se to poštěstí.     

Výlet jsme zakončili po celém vydařeném dni ve Varnsdorfu na pizze a limonádě. Zpět do Lipové jsme se vrátili příjemně unaveni s mnoha novými zážitky.    

Zdraví Vás děti ze 7. RS s tetami

 Aktuality

Nejvíce čtené články

 
 

Ochrana soukromí | XHTML| CSS