Název:

Dětský domov a
Školní jídelna,
Lipová u Šluknova 417,

příspěvková organizace

Adresa a sídlo:

č. p. 417
407 81 Lipová

Spojení:

Telefon: 412 391 322
Fax: 412 391 714
E-mail: ddlip@interdata.cz

Datová schránka:

nnsth8f

Bankovní spojení:

KB Rumburk
1031431/0100
ČSOB
133467114/0300

IČO

00412074
Náhodné obrázky img img
odkaz na naše facebookové stránky
 
Rubrika: Aktuální články

Zahradní párty- ukončení letních prázdnin

Jak už se stává tradicí, vždy na samém konci srpna probíhá zahradní párty k ukončení prázdnin. Bývá to překrásné odpoledne plné zábavy, smíchu, her, dobrého jídla a pití. A letos tomu nebylo jinak, párty vypukla 30. srpna 2019 v 16. hodin. A i když to vypadalo na pěknou bouřku, vyhnula se nám. Počasí stálo při nás.

Naši párty jsme zahájili překvapením. Přijel pan Michal Vyskočil a dovezl pro náš dětský domov mnoho sportovních předmětů a oblečení- to bylo radosti! Děti chvíli ohromeně koukaly a za chvilku už si hráli s míči. Pan Michal Vyskočil je sportovec tělem i duší, uspořádal charitativní turnaj fan klubů kopané a požádal je o vyhlášení sbírky pro náš DD. A výsledek je vidět na fotografiích.

Po překvapení děti hrály různé soutěže o sladké odměny, dopřály si zmrzliny, kolik jen dokázaly sníst a spolu s vychovateli, kamarády, přáteli a návštěvníky se bavily u chutného a pestrého pohoštění. Každý si našel to svoje.

Zavítali mezi nás i přátelé motorkáři a také bývalí klienti našeho domova. Někteří z nich i po několikáté. Přijeli s nimi i jejich vlastní děti. Vyprávěli nám, jaké to tenkrát bylo, jak to tu vypadalo a co jako děti prováděli. Druhý den měli tito bývalí klienti ještě svůj vlastní sraz- někteří z nich odešli z DD před 45. lety!

Letos jsme také měli k dispozici skákací hrad- to bylo něco pro menší děti! Také se zpívalo a tančilo – na zahradě to prostě žilo, vládla pohoda a spokojenost. Tak jako každý rok děti obdržely i spoustu dárků určených pro volný čas, tentokrát zejména pro menší děti.

Děkujeme všem, kteří si pro nás našli čas a navštívili nás, či nás nádherně obdarovali, i všem ostatním, kteří se na přípravě párty podíleli.

Děti, tety a strejdové z DD Lipová u Šluknova

 Aktuality

 • Prázdninový pobyt u strejdy Pavla – Vracov – Morava (31 07. – 09. 08. 2020)
 • Toto léto, jako již tradičně, jsme odjeli k našemu strejdovi Pavlovi do Vracova na Moravu. I když cesta byla dlouhá, v našem těšení nás to neodradilo. A opravdu jsme se měli na co těšit. Strejda Pavel měl pro nás připraveno mnoho nevšedních zážitků, že kdybychom měli každý zážitek popisovat, sepsali bychom pěkně tlustou knihu. A tak jenom průřezem nastíníme, co že jsme to na té Moravě zažili.

 • Velká oslava na 6. rodince (27. 06. 2020)
 • Před velkými prázdninami jsme si naplánovali oslavu čtyř dětí na rodinné skupince. To byla zatím největší oslava, nejvíce oslavenců.

 • A další loučení na trojce
 • Jako by toho nebylo málo, odchází další dlouholetý člen naší skupiny a to Daniel. Byl u nás v DD 9 let a to na nás nutně muselo zanechat stopy.

 • Těžké loučení s naší Šárkou
 • Tak a najednou přišel den, kdy se musíme rozloučit s naší Šárkou. Je to velmi těžké, protože u nás v DD byla 14 let a 3 dny přesně a to už je nějaká doba.

 • 18. narozeniny na trojce
 • Poděkování nadacím a sponzorům
 • Tímto bychom chtěli oficiálně poděkovat nadacím a sponzorům, kteří nám pomáhali v nejtěžších chvílích.

Nejvíce čtené články

 
 

Ochrana soukromí | XHTML| CSS