DDCUP – 25. ročník Memoriálu Lucie Hanušové v Praze

V sobotu, 8. června 2024 jsme se zúčastnili běžeckých závodů s doprovodným programem v Dolních Počernicích. Bylo přes 20 závodních týmů z dětských domovů z různých koutů republiky. Patronem těchto závodů je jako každý rok Krajské ředitelství Policie České republiky Praha.
Header image

Slavnostní zahájení bylo v zámeckém parku v Dolních Počernicích, kde se konal celodenní program závodů i doprovodného programu policie. Běhalo se 60m, 200m, 400m a 600m. Náš tým byl pětičlenný a byl připraven bojovat. Nálada byla celkové perfektní, počasí nám přálo, vzájemně jsme se povzbuzovali. Závodníci do toho dali opravdu duši a to se vyplatilo. Daniel Č. získal 2. místo ve své kategorii a celkově náš tým skončil na krásném 11. místě. V doprovodném programu jsme si vyzkoušeli střílet do terče, vyzkoušeli si otisky prstů, prohlédli si termokameru, mohli si sednout na policejní motorku či do auta a pustit houkačku či hovořit do vysílačky. Také jsme viděli výcvik psů a koní či přehlídku policejní zásahové jednotky. Na závěr před vyhlášením výsledků, jsme si opekli buřty a jako odměna byla zmrzlina. Byl to náročný, ale krásný den plný zážitků.

Závodníci z Dětského domova Lipová u Šluknova