Přivezli jsme si domů vítězství

V pátek 17. května jsme se zúčastnili 12. orientačního běžeckého závodu v Dubé Deštné, který pořádal zdejší dětský domov.
Header image

V tomto roce jsme se závodu zúčastnili po druhé. Loni jsme si přivezli pár diplomů, ale letos se našim dětem letošní ročník opravdu podařil. Děti byly rozděleny do třech věkových kategorií. Mezi nejmladšími závodníky „předškoláků“ jsme zastoupení neměli. V dalších 2 kategoriích už ano, a to rovnou 12 běžců. Každý z nich byl zpočátku ať už míň nebo víc nervózní, protože nemají moc zkušeností s orientačním během, ale na výkonech to nebylo poznat. Děti vybojovali tři 3. místa, dvě 2. místa a jedno 1. místo.  Na konci byl vyhlášen absolutní vítěz závodu a tím se stal v tomto roce tra-dáá.. Dětský domov Lipová u Šluknova, jupíí. Bylo to pro všechny velké překvapení, ani jeden z nás 1. místo nečekal, protože konkurence byla velká. Od paní ředitelky jsme dostali krásný a hlavně výborný dort, do kterého se děti hned na místě s chutí pustily. I když nebylo úplně vydařené počasí (vskutku aprílové), tak jsme si to u vás opět moc užili.