Ukliďme les

V rámci soutěže vycistiles.cz, která se koná již 4.sezónu, se náš dětský domov sešel letos hned 2x.
Header image

Prvně to bylo poslední zářiový den, kdy jsme čistili okolí našeho Lipovského rybníka, šli jsme okolo rybníka lesem, kde jsme našli nečekaně nárazník z auta, boty, loketní opěrku z auta, rozbité skleněné flašky a jiný nepořádek. Naplnili jsme hned několik pytlů, které jsme odnesli do místní sběrny komunálního odpadu. Při sběru si krásně popovídali o třídění odpadů, kam a co jak se třídí, a přitom se snažili, třídit odpad dle pytlů i my všichni. Svítilo nám slunce nad hlavou, a tak jsme si toto odpoledne krásně užili. Dětem se akce moc líbila a někteří se ptali, kdy už bude další akce.

A tak jsme se sešli po druhé, první říjnový víkend, bylo tak krásné slunečné počasí, že jsme se rozhodli a vyrazili na lov odpadů do lesa ještě jednou. Pro tentokráte jsme se vydali na druhou stranu od dětského domova a vybavili jsme se kárkou, která nám nejprve posloužila jako zábavný prostředek pro nejmenší účastníky našeho dětského domova a poté nám usnadnila odvoz těžkého odpadu do sběrny. V lese jsme tentokráte našli plastový kyblík, sklo, kabel, školní tašku, plechovku, železo, podrážku z boty i jiné malé drobné odpadky. Rádi navštěvujeme les, máme rádi přírodu a o to víc se nám líbí, když je čisto.

A co bylo naší motivací? Mít okolí krásné, čisté, zlepšit životní prostředí. V neposlední řadě se zapojit do soutěže. Tím získat možnost vyhrát díky agentuře GetFaund.cz, kterou soutěž pořádá a vyhrát 8000 Kč pro náš dětský domov.  

A jací jsou partneři soutěže?

●     Astratex.cz - spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže - 5000 Kč

●     Bezvaplenky.cz - plenky, hračky a potřeby pro maminky - 5000 Kč

●     Cashbot.cz - peníze pro podnikatele - 5000 Kč

●     Frutiko.cz - dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty - 5000 Kč

●     Invia.cz - zájezdy a dovolené po ČR a za hranice - 5000 Kč

●     MKLůžkoviny.cz - povlečení, prostěradla a vše do bytu - 5000 Kč

●     Pravebio.cz - bio a šetrné produkty pro celou rodinu - 5000 Kč

●     Rigalli.cz - čokolády, cukrovinky a slané lahůdky - 5000 Kč


Děkujeme za uskutečnění akce a těšíme se, příští rok!!!

DD Lipová u Šluknova