Vánoční besídka v našem dětském domově

Letošní rok uplynul opět jako voda a v našem domově se ve čtvrtek dne 21.12 2023 otevřela opona a s ní opět další vánoční besídka. I přes nepříznivé počasí venku a hodinu vypadlé elektrické sítě v celé obci nám hvězdy přály a besídka mohla o půl hodiny déle začít. Naše tělocvična se naplnila do posledního místa a to nás všechny velice těší. Přišli se podívat zaměstnanci dětského domova, několik Motorkářů, již odešlých dětí nebo příznivci DD.
Header image

Tomuto dni přecházejí náročné přípravy, které začínají u někoho už od října. Vychovatelé s dětmi přemýšlí nad scénkami - s čím vlastně vůbec vystoupí, následují pravidelné nácviky a samozřejmě příprava kulis, kostýmů a vše s tím spojené. Děti se na tento den velmi těší, aby mohly ukázat všem, jak to opět zase zvládly. S přípravou nezahálela ani naše moderující dvojice Kamila a Denis. Mezi scénkami vystoupily děvčata z tanečního kroužku pod vedením tety Míši, dále vybrané děti vystoupily s našim sborečkem, který zazpíval vánoční koledy, tetičky noční nebo video natočené dětmi dětského domova z kroužku kulturně-uměleckého.

Tento rok si pro nás 1. skupina připravila scénku Piráti z Karibiku, 2. skupina se taneční vystoupení Klobouky, 3. skupina si připravila zábavnou scénku Kouzelná mimina, 4. skupina se proměnila v Mimoně a zatancovali svůj Mimoní tanec, 5. skupina nás zaujala taneční scénkou Hlupáku najdu tě, 6. skupina si připravila také taneční vystoupení Lazaret a 7. skupina nám se nám představila svou Vánoční hvězdu. Tety noční se tentokrát ujaly nácviku choreografie a vystoupily na závěr se scénkou Ledového království, která byla moc hezky a vtipně připravená.

Po těchto krásných vystoupeních se ujali slova naši motorkáři, kteří jsou našimi významnými sponzory. Rozdali dětem dárečky a popřáli všem krásné prožití svátků vánočních. Děti předaly motorkářům výrobky, které tvořily a s radostí se pustily do rozbalování dárků, ze kterých měly všichni velikánskou radost.

Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme Motorkářům a budeme se těšit na příští rok.

Děti a zaměstnanci DD Lipová