Vánoční besídka v našem dětském domově

Rok uplynul jako voda a v našem domově se ve čtvrtek dne 16.12. 2021 otevřela opona a s ní opět další vánoční besídka. Bohužel letos už po druhé se nemohla z důvodu nepříznivé covidové situace přijít podívat veřejnost. Naše tělocvična se naplnila i přes to do posledního místečka. Přišli se podívat zaměstnaci dětského domova, několik málo Motorkářů a bývalých dětí.
Header image
Tomuto dni přecházejí náročné přípravy, které začínají již během měsíce listopadu. Vychovatelé s dětmi přemýšlí s čím vystoupí, následují pravidelné nácviky a samozřejmě příprava kulis, kostýmů a vše s tím spojené. Děti se na tento den velmi těší, aby mohly ukázat všem, jak to opět zase zvládly. S přípravou nezahálela ani naše poprvé moderující dvojice Kamila a Denis. Mezi scénkami vybrané děti stihly vystupovat i s našim sborečkem, který nám zazpíval vánoční koledy.
Letos si pro nás 1. skupina sedmi sourozenců si připravila scénku, u které málokteré oko zůstalo suché s písničkou skupiny Holki - Až přiletí andělé, 2.skupina se rozdělila na starší a mladší děti. Mladší děti nám ukázaly taneček Míši Růžičkové - Sloník Toník a starší děti nám představily své taneční vystoupení mix "moderny", 3. skupina si připravila hezkou scénku na motiv pohádky O pejskovi a kočičce, 4. skupina zatancovala svůj sněhuláčí tanec Míši Růžičkové - Sněhuláci, 5. skupina nás zaujala hranou scénkou o neobyčejném Budulínkovi, 6. skupina převedla scénku tanečně-hranou, ve které byl jen málo poznat a poslední 7. skupina nám se nám představila se svým pohádkovým načančaným číslem podle předlohy pohádky Co takhle svatba, princi? - Když se načančám.
Po těchto krásných vystoupeních se ujali slova naši motorkáři, kteří jsou našimi významnými sponzory. Rozdali dětem dárečky a popřáli všem krásné prožití svátků vánočních. Děti předaly motorkářům výrobky, které tvořily a s radostí se pustily do rozbalování dárků, ze kterých měly všichni velikánskou radost.
Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme motorkářům a budeme se těšit na příští rok.

Děti a zaměstnaci DD Lipová