Radka Vielkindová

vychovatel

 

Dobrý den,

jmenuji se Radka Vielkindová a pracuji v našem DD jako denní vychovatelka od roku 2004. Přesto nikdy nezapomenu na svůj přijímací pohovor plný trémy (aby mě vybrali), na první setkání s dětmi a vychovateli na prázdninovém pobytu na koupališti ve Velkém Šenově, jak jsem trnula, abych dostala skupinu se „svými" nejmenšími dětmi.

Prožívám s ostatními kolegy a dětmi spoustu nezapomenutelných zážitků a legrací, společně se učíme vycházet spolu, rozumět si, pomáhat si. I když většinu všedních odpolední zabere příprava do školy, nákupy a příprava večeří, stále je dost času na to být spolu, povídat si, zasmát se. Takhle to sice vypadá, že nemáme žádné starosti ani problémy - opak je pravdou, ale ty radosti by měly převažovat a společně se snažíme, aby také převažovaly. Snažím se, aby si zapamatovali, že každý, i ten největší problém, má řešení a není třeba věšet hlavu, když se nedaří.

Co mám ráda - procházky a povídání si u nich, hudbu a to i klasickou -mám doma spoustu oblíbených skladeb a mlsám je jako bonbonky, hlavně knížky, naučila jsem se hrát na flétnu - hraju ráda a mým cílem je naučit se hrát na příčnou flétnu,- někdy jen tak sedím a dívám se jak je tady na světě krásně, ráda jezdím k rodičům a setkávám se sestrami a jejich rodinami a moc ráda se také setkávám s kolegyněmi z práce- staly se z nich za ta léta mé přítelkyně, které jsou po ruce kdykoli je potřebuji - a za to jim děkuji.

Dětský domov mě okouzlil a zcela pohltil, a i když se mi někdy nedaří podle mých představ, jsem zde ráda a můžu jen doufat, že děti si v dospělosti budou vybavovat právě ty okamžiky, kdy nám spolu bylo fajn.